تبلیغات
وب لژیون کمک راهنما مسافر امیرحسین - جلسه ی پنج شنبه ۲۱بهمن ۹۵,هفته دیده بان

به نام نامی اولین عاشق که اوست

روز پنجشنبه مورخه 95/11/21 جلسه‌ی دوم، از دور اول کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه‌ی امین گلی (ویژه‌ی جشن‌ها) با نگهبانی مسافر امیرحسین ساسانی، استادی دیدبان محترم جناب آقای محمد صداقت و دبیری مسافر ابراهیم و با دستور جلسه‌ی

«هفته‌ی دیده بان» و همچنین « اجرای پیمان و اهدای شال ایجنتی مسافر امیرحسین ساسانی»

رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

شاید این تلاش‌های دیده بان ها دیده نشود، اما قطعاً نتیجه‌ی آن مشخص می‌شود. تصمیماتی که گرفته می‌شود، تصمیمات سختی است. در جایگاه دیده بانی یک جاهایی باید تصمیماتی بگیری که واقعاً سخت است و ممکن است تحت‌فشار قرار بگیری، گاهی انتخاب بین دونقطه بسیار سخت است، اما تو به‌عنوان دیده بان موظفی که عمل سالم را انجام دهی؛ چون در جایگاهی هستی که خیلی کمتر اجازه داری اشتباه کنی....

گزارش کامل را در ادامه مطلب بخوانید...


سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که امروز در خدمت شما عزیزان هستم و از تک‌تک شما عزیزان تشکر می‌کنم که این اجازه را به بنده دادید که امروز در این جایگاه قرار بگیرم و به شما خدمت کنم.

در ابتدا از بزرگ و دانای خودمان، جناب آقای مهندس دژاکام تشکر می‌کنم؛ همان‌طور که روز گذشته خودشان هم در جلسه فرمودند؛ خوش به حال خانواده‌هایی که در آن‌ها یک بزرگ‌تر هست، داشتن بزرگ‌تر یک نعمت است.

بزرگ‌تری به سن و سال نیست، حتماً نباید در خانه یک آدم 80 یا 90 ساله باشد تا بگویند این خانه بزرگ‌تر دارد؛ خانه‌ای که در آن‌یک عاقل و یک دانا وجود دارد، یعنی این‌که در آن بزرگ‌تر هست.

ما در کنگره 60، در نمایندگی‌هایمان بزرگ‌تر داریم که او شخصی به نام ایجنت است. در لژیون‌ها یک بزرگ‌تر داریم، که شخصی به نام راهنما یا کمک راهنما است، در جمع لژیون‌ها بزرگ‌تر داریم که اشخاصی به نام مرزبان‌ها هستند؛ و این بزرگ‌ترها باعث می‌شوند تا منِ نوعی و خود بزرگ‌ترها کمتر از مسیر خارج شوند، چون هیچ انسانی بدون خطا نیست، این را همیشه یادمان باشد.

اگر یکی شد بزرگ‌تر، دیگر توقع نداشته باشیم که به‌هیچ‌عنوان خطا نکند؛ نه...  او بزرگ‌تر است به این دلیل که تجربه‌اش بیشتر است، بهتر فکر می‌کند، از تجربیات گذشته و تجربیات دیگران بهتر استفاده می‌کند، به همین دلیل به او می‌گویند بزرگ‌تر.

خدا را شکر می‌کنم که من هم در جمعی و در گروهی هستم که بزرگ‌تر دارد؛ و هر وقت، هرجایی یک مسئله‌ای بوده، با مشورت بزرگ‌ترها در این گروه حل‌شده است.

امسال برای اولین بار است که من در جایگاه دیده بانی هستم و در هفته‌ی دیده بان به شما سر می‌زنم و خیلی خوشحالم که خداوند این لیاقت را به من داد که بتوانم خدمتگزار شما عزیزان باشم.

من همیشه می‌گویم اگر بچه‌های کنگره نباشند، اگر اعضای لژیون من نباشند، منِ راهنما به چه کسی می‌خواهم سرویس بدهم؟ برای چه کسی برنامه بنویسم؟ از چه کسی انرژی بگیرم؟ به چه کسی انرژی بدهم؟ کنگره تبادل انرژی ست، بده بستان است، انرژی می‌گیریم و انرژی می‌دهیم.

ممکن است شخصی بگوید راهنمای من خیلی انرژی دارد؛ راهنما این انرژی را از کجا به دست آورده است؟ راهنما انرژی‌اش را از ره‌جویانش می‌گیرد؛ منتها او بلد است که از آن انرژی چگونه استفاده کند؛ او انرژی را می‌گیرد، ذخیره می‌کند و خرج کردنش را بهتر از یک ره‌جو می‌داند؛ چون دانشش را دارد و ره‌جو هم آرام آرام آموزش می‌گیرد که به این نقطه برسد.

اگر بخواهم در مورد وظایف دیده بان‌ها بگویم، دیده بان همان‌طور که از اسمش مشخص است باید همه‌چیز را ببیند؛ یعنی یکی از وظایف مهم دیده بان‌ها این است که مسائل اطراف را نسبت به دیگران طور دیگری ببینند.

یعنی اگر همه نگاه می‌کنند و می‌گویند تیتر وادی هشتم بارنگ قرمز نوشته‌شده است، دیده بان‌ها باید چیز دیگری را در این رابطه ببینند، باید مسائلی را ببینند که شاید از چشم خیلی‌ها پنهان باشد و دیده نشود. آن‌ها برحسب تجربه‌ای که دارند، برحسب قدمتی که در کنگره دارند و برحسب شناختی که از کنگره 60 دارند وظیفه‌شان این است که بهتر ببینند. یک جاهایی ببینند و انگار که ندیدند!

خیلی از ایرادها را ببینند و فقط پیگیر باشند که آن‌ها را حل کنند و اگر حل نشد، آن‌وقت بازگو می‌کنند، مطرح می‌کنند تا حل شود.

ما دیده‌بان‌های مختلف داریم ازجمله: 

دیده‌بان مرزبانان آقای مجدیان، دیده‌بان راهنمایان و کمک راهنمایان آقای رضا ترابخانی، دیده‌بان جهان‌بینی و هم‌سفران آقا و اردوهای کنگره آقای امین دژاکام، دیده‌بان ورزش خانواده سرکار خانم کماندار، دیده‌بان گروه خانواده سرکار خانم آنی، دیده‌بان امور مالی و دیدبان امور تهران و جانشین آقای مهندس دژاکام و دبیر شورای دیدبانان آقای مجید سلامی، دیده‌بان شهرستان‌ها آقای احمد حکیمی، دیده‌بان نوشتارهای کنگره و دیده‌بان نگهبانان کنگره آقای سعید سبزه‌ای، دیده‌بان مشاوره تازه واردین آقای علی اشکذری، دیده‌بان تحقیقات آقای علی خدامی. و آقای سعید نمکی، آقای کامران شریفیان و بنده، فقط دیده‌بان هستیم و هرجایی که نیاز به کمک باشد در خدمت بقیه‌ی دوستان هستیم؛ و در کنار این دیده‌بانان، عزیزان دیگری هم هستند که به‌عنوان دستیار در حال خدمت هستند.

در انتها به همه‌ی همکاران خودم که واقعاً تلاش می‌کنند تبریک می‌گویم. می‌دانم که شاید این تلاش‌ها دیده نشود، اما قطعاً نتیجه‌ی آن مشخص می‌شود. تصمیماتی که گرفته می‌شود، تصمیمات سختی است. در جایگاه دیدبانی یک جاهایی باید تصمیماتی بگیری که واقعاً سخت است و ممکن است تحت‌فشار قرار بگیری، گاهی انتخاب بین دونقطه بسیار سخت است، اما تو به‌عنوان دیدبان موظفی که عمل سالم را انجام دهی؛ چون در جایگاهی هستی که خیلی کمتر اجازه داری اشتباه کنی.

به همه‌ی این عزیزان و در رأس به جناب آقای مهندس دژاکام تبریک می‌گویم و امیدوارم همه‌ی عزیزان و شماهایی که هستید بازهم باشید تا من بتوانم به شماها خدمت کنم.

===========================================================

بعد از سخنان استاد گرامی، پیمان ایجنتی جناب آقای امیر حسین ساسانی در حضور اعضای شعبه‌ی امین گلی بسته شد و ایشان به مدت 14 ماه، رسماً به‌عنوان ایجنت شعبه‌ی امین گلی، معرفی شدند.


به آقای امیرحسین ساسانی، دریافت شال مقدس ایجنتی را تبریک می‌گوییم و برایشان آرزوی موفقیت در مسیر پربرکت کنگره 60 را داریم.

==========================================================

و بعد از آن مسافران و همسفران شعبه ی امین گلی، از دیدبان محترم جناب آقای محمد صداقت تشکر و قدردانی کردند که شما را به دیدن تصاویر زیبای این جلسه دعوت می‌کنیم.
ضمناً در این روز زیبا یکی از مسافرانی که روز چهارشنبه گل رهایی را از دستان پرتوان آقای مهندس دریافت کرده بود، ورود خود را به سفر دوم اعلام نمود:

مسافرعلی _ نام راهنما: آقای  امیرحسین ساسانی _ آنتی ایکس مصرفی: شیره و تریاکمدت سفر: 18ماه و 15روز _ داروی درمان OT

نویسنده: هم‌سفر لیلا

تصویرگر: مسافر کاظم


نظرات()   
   
زندگی آرام
یکشنبه 24 بهمن 1395 09:15 ق.ظ
چین و چروڪ صورت یعنی شما خندیده اید،
موی خاڪستری یعنی....
شما از دیگران مراقبت ڪرده اید،
و زخم ها یعنی شما زندگی ڪرده اید.

به من هم سر بزن,خوشحال میشم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

پیام سی دی اسیب شناسی..........یکشنبه 19 آذر 1396

سخن خوب..........دوشنبه 13 آذر 1396

سخن خوب..........دوشنبه 13 آذر 1396

چندجمله انرژی بخش..........دوشنبه 13 آذر 1396

پیام سی دی بار نیستی..........جمعه 10 آذر 1396

جلسه اموزشی خصوصی روز یک شنبه 96/9/5با استادی کمک راهنمااقاامیرحسین لژیون وایت..........دوشنبه 6 آذر 1396

سخن خوب..........دوشنبه 29 آبان 1396

جلسه اموزشی خصوصی روز یک شنبه 96/8/28با استادی کمک راهنمااقا امید..........دوشنبه 29 آبان 1396

سخن خوب..........شنبه 27 آبان 1396

سخن خوب..........شنبه 27 آبان 1396

سخن خوب..........شنبه 27 آبان 1396

کارگاه اموزشی عمومی روز پنجشنبه ۹۶.۰۸.۲۵..........جمعه 26 آبان 1396

جلسه ی عمومی روز پنج شنبه با استادی کمک راهنمای محترم اصغر آقا..........پنجشنبه 25 آبان 1396

ویدئو مراسم افطاری یک شنبه96/03/07 از شعبه أمین گلی..........دوشنبه 8 خرداد 1396

اهمیت خواب شب و بیداری در صبح زود..........جمعه 20 اسفند 1395

شرایط شرکت در اردوی درخت کاری..........شنبه 7 اسفند 1395

جلسه ی آموزشی مسافران ۹۵/۱۲/۳(وادی دوازدهم و اجرای آن)..........جمعه 6 اسفند 1395

جلسه ی پنج شنبه ۲۱بهمن ۹۵,هفته دیده بان..........جمعه 22 بهمن 1395

رهایی یکی از اعضای لژیون ..........جمعه 22 بهمن 1395

جلسه ی آموزشی خصوصی یک شنبه۹۵/۱۱/۱۷ به استادی مسافر حسن ..........سه شنبه 19 بهمن 1395

خلاصه ای از سی دی فضولی و آسایش..........یکشنبه 10 بهمن 1395

گزارش دومین سالروز رهایی مسافر امیرحسین..........یکشنبه 10 بهمن 1395

دلنوشته دختر مسافر حجت ،یکی از رهجویان آقای ساسانی..........شنبه 9 بهمن 1395

رهایی..........پنجشنبه 7 بهمن 1395

بهایی ارزشمند..........شنبه 2 بهمن 1395

خلاصه‌ سی دی منیت..........شنبه 25 دی 1395

نوشتار سی دی انرژی نفس از آقای مهندس دژاکام..........شنبه 18 دی 1395

کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران روز پنجشنبه مورخ ۹۵/۱۰/۱۶ ..........جمعه 17 دی 1395

تبریک سومین سالروز رهایی ..........چهارشنبه 15 دی 1395

اخبار تولد..........چهارشنبه 15 دی 1395

همه پستها